HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Čeští juniorští házenkáři gradují přípravu na EHF Championship do Bulharska

EHF Championship v Bulharské Varně začíná v pondělí 16. srpna, v přípravném kempu v Nymburce nastoupil i zručský odchovanec házené v barvách Nového Veselí Aleš Dolejší (č. 7)

Celý minulý týden se společně připravovali čeští juniorští házenkáři v Brně. Už v pondělí se sešli znovu v Nymburce k dalšímu přípravnému bloku

Brno, Nymburk – V minulém týdnu juniorský výběr vedle intenzivního tréninkového programu nastoupil celkem ke čtyřem zápasům. Nejprve se hráči poměřili s klubovými výběry Králova Pole a Hlohovce, potom se dvakrát střetli s reprezentací Rakouska. „Kemp sloužil především k tomu, abychom po dlouhé době sehráli vůbec nějaké zápasy. V soubojích s extraligovými týmy Brna a Hlohovce jsme si ještě některé věci ujasňovali, rozkoukávali jsme se. S výsledky jsme spokojení, i když výkony měly různě klesající – vzrůstající úroveň,“ ohlížel se za uplynulým týdnem trenér výběru Pavel Pauza.
 
V Nymburce se šestnácti hráči
 
Po týdnu v Brně se junioři sešli v pondělí v Nymburce. Společně zde budou trénovat do středy.
 
„Kádr se zužuje. Oproti minulému týdnu z týmu vypadl Adam Tomášek kvůli zdravotním problémům s ramenem. Na křídlech jsme pak zvolili dvojici Dolejší – Rakouský, doma tak zůstává Petr Široký. Ovšem jak Tomášek, tak Široký do širšího kádru reprezentace určitě patří a v budoucnu se v reprezentaci znovu ukážou,“ řekl ke zvolené sestavě Pauza.
 
Znovu se tým sejde v pátek odpoledne v Brně. Po dvou sobotních trénincích pak odletí do bulharské Varny. „Budeme se snažit pohybovat na hraně toho, abychom nabudili v hráčích atmosféru mistrovství a zároveň v přípravě pracovat tak, abychom měli pocit, že jsme udělali maximum,“ dodal závěrem Pauza.
 
EHF Championship v Bulharské Varně začíná v pondělí 16. srpna. Český tým do turnaje vstoupí soubojem s domácími Bulhary, další zápas ve tříčlenné skupině A pak české juniory bude čekat až ve čtvrtek 19. srpna proti Faerským ostrovům. Ve skupině B se poměří týmy Běloruska, Slovenska, Finska a Litvy. Vítěz EHF Championship si zajistí postup na EHF EURO 2022 juniorů i účast dorosteneckého týmu na EHF EURO 2022 dorostenců.
 
Nominace pro přípravný kemp v Nymburce 9. – 11. 8. 2021
Bajer Pavel (HC Zubří), Bartoš Patrik (SKP Frýdek-Místek), Bolehovský Jan (TJ Dukla Praha), Čepica Karel (HC Zubří), Dolejší Aleš (TJ Sokol Nové Veselí), Doškář Daniel (HBC Jičín), Fiala Štěpán (HC Zubří), Havran Matěj (HC Zubří), Chmela Tomáš (HC Zubří), Choleva Mathias (SKP Frýdek-Místek), Ježek Zdeněk (TJ Dukla Praha), Kaplan Leonard (Talent Plzeň), Mazurek David (HC Zubří), Mořkovský Lukáš (HC Zubří), Rakouský Martin (TJ Dukla Praha), Rumian Jakub (HC Dukla Praha)
 
Náhradníci: Halíček Robert (TJ Sokol Nové Veselí), Hůla Tomáš (HCB Jičín), Kolečkář Matouš (SKKP Handball Brno), Mareček Tomáš (TJ Sokol Nové Veselí), Patzel Jonáš (Hsg Nordhorn-Lingen, GER), Rakouský Jiří (TJ Dukla Praha), Sedláček Ondřej (Sokol Šťáhlavy), Široký Petr (HCB Karviná), Thorovský Šimon (HBC Jičín), Tomášek Adam (TJ Sokol Nové Veselí), Vojtela Jiří (TJ Dukla Praha), Voleník Ondřej (SKP Frýdek-Místek). (pap, jot – foto: Andrea Harmuthová)

Facebook Comments

Napsat komentář