HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Celkovým vítězem 14. ročníku Kutnohorské školní ligy se stala ZŠ Zruč nad Sázavou

HÁZENÁ – KUTNOHORSKÁ ŠKOLNÍ LIGA – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | Čtvrtý turnaj 14. ročníku Kutnohorské školní ligy v kategorii 4. – 5. třídy vyhrála opět ZŠ Zruč nad Sázavou, stejná škola skončila na druhé příčce v kategorii 1. – 3. tříd. Celkovým vítězem se stala ZŠ Zruč nad Sázavou

Čtvrtý turnaj 14. ročníku Kutnohorské školní ligy v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ Sparta Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizoval a finančně podporoval.

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Kutná Hora – Ve středu 14. června 2023 se na venkovním hřišti házené v Tyršově ulici na Žižkově uskutečnil čtvrtý turnaj 14. ročník Kutnohorské školní ligy v miniházené 4+1. Letos se zapojilo celkem pět škol a všechny měly zastoupení v obou věkových kategoriích. Jednotlivé turnaje probíhaly na dvou zmenšených hřištích, hrálo se systémem každý s každým a hrací doba byla 1 x 12 minut. Po odehrání každého utkání vždy následovalo 5 samostatných nájezdů a dosažené branky z nich se započítávaly do konečného výsledku utkání.

V kategorii 4. – 5. tříd zvítězila ZŠ Zruč nad Sázavou, opět bez ztráty bodu. O dva body zpět skončil na 2. místě opět tým ZŠ Žižkov. Na 3. místě skončila se ziskem čtyř bodů ZŠ T. G. Masaryka. Na 4. místě skončila se dvěma body ZŠ Kamenná stezka. A na 5. místě bez bodového zisku skončila tentokrát ZŠ Jana Palacha.

Sestava a střelci branek ZŠ Zruč nad Sázavou (4. – 5. třída/83 branek): Hrabánek 19, J. Peroutková 8, Kováč 23, Mach 11, Shkrobanets 3, Bělina 16, Altmann 2, V. Vorlíček 1, Chaloupka. Trenér: Václav Starý. Vedoucí týmu: Karel Růžička.

A jelikož byl tento červnový turnaj posledním v letošním ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené, následovalo po jeho skončení vyhlášení výsledků celkových.

Jednoznačným vítězem 14. ročníku v kategorii  4. – 5. tříd se stal bez ztráty jediného bodu (16 utkání – 16 vítězství) tým ZŠ Zruč nad Sázavou, pod vedením trenéra Václava Starého a asistenta Karla Růžičky. Nejvyšší počet nastřílených branek a nejméně inkasovaných jejich zasloužené vítězství jenom potvrdilo.

Při závěrečném slavnostním zakončení KŠL převzal vítězný tým pohár a diplom, navíc všichni jeho hráči zlaté medaile. Týmy na 2. a 3. místě obdržely pohár a diplom, hráči stříbrné či bronzové medaile. Týmy na 4. a 5. místě pohár a diplom.

Dále byli vyhlášeni nejlepší jednotlivci celého ročníku – 4. – 5. třídy:

nejlepší brankář: Jan Čáp (ZŠ Jana Palacha)

Nejlepší hráč: Matěj Bělina (ZŠ Zruč n. S.)

Nejlepší střelec: Ondřej Lebeda (ZŠ Žižkov)

Všichni vybraní hráči byli dekorování plaketou – soškou házenkáře, diplomem a zlatou medailí.

———————————————————————————————–

Kategorii 1. – 3. tříd ovládl se ziskem osmi bodů tým ZŠ Žižkov. Na 2. místě skončila s dvoubodovou ztrátou ZŠ Zruč nad Sázavou. Třetí místo obsadil se ziskem čtyř bodů tým ZŠ Jana Palacha. Čtvrté místo vybojoval se ziskem dvou bodů tým ZŠ T. G. Masaryka. A na 5. místě skončil bez bodového zisku bodu tým ZŠ Kamenná stezka.

Sestava a střelci branek ZŠ Zruč nad Sázavou (1. – 3. třída/56 branek): Řánek 19, J. Vorlíček 11, Kovařík 2, Mareček 14, J. Vilimovský 2, Vosyka 3 a Vrána 5. Trenér: Václav Starý. Vedoucí týmu: Karel Růžička.

A také v této nižší věkové kategorii následovalo po skončení posledního utkání vyhlášení výsledků celkových.

Celkovým vítězem 14. ročníku v kategorii 1. – 3. tříd se stal zaslouženě tým ZŠ Žižkov, pod vedením trenérky Petry Lorencové. Z 16 odehraných utkání dokázal v 15 zvítězit a pouze v jednom prohrál, také jeho vítězství potvrzuje nejvíce nastřílených a nejméně inkasovaných branek v celém ročníku.

A také v této kategorii převzal při závěrečném vyhlašování výsledků vítězný tým pohár a diplom, navíc všichni jeho hráči zlaté medaile. Týmy na 2. a 3. místě obdržely pohár, diplom a všichni hráči stříbrné či bronzové medaile, týmy na 4. a 5. místě pohár a diplom.

Dále byli vyhlášeni nejlepší jednotlivci celého ročníku – 1. – 3. třídy:

Nejlepší brankář: Irmuun Bilguun (ZŠ T. G. Masaryka)

Nejlepší hráč: Lukáš Zahradník (ZŠ Kamenná stezka)

Nejlepší střelec: David Pařízek (ZŠ Žižkov)

Konečné pořadí škol: 1. ZŠ Zruč nad Sázavou 58 bodů, 2. ZŠ Žižkov 54 bodů, 3. ZŠ T. G. Masaryka 18 bodů, 4. – 5. ZŠ Jana Palacha 15 bodů, 4. – 5. ZŠ Kamenná stezka 15 bodů

Výsledkový servis, tabulky, střelci (viz FOTO)

Velké poděkování patří také všem účastníkům 14. ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené – v prvé řadě hráčkám a hráčům, školním trenérkám a trenérům, všem rozhodčím, zapisovatelům i časoměřičům a v neposlední řadě také ředitelkám či ředitelům všech pěti zúčastněných základních škol, kteří umožňovali svým žákům tuto tradiční dlouholetou soutěž hrát. Vždyť v celém letošním ročníku KŠL se v obou věkových kategoriích na hřištích vystřídalo 121 mladých vyznavačů miniházené a mnozí z nich se již aktivně házené věnují (a to jak v kutnohorském oddíle TJ Sparta, tak ve zručském oddíle TJ Jiskra).

Tak ať žije příští – v pořadí již 15. ročník Kutnohorské školní ligy v miniházené – (Alois Salák ml., Josef Tůma – foto: Jolana Čábelková, Karel Růžička)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)