HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Barevné město, 4. ročník, Talk Show čtyř házenkářů, Zruč nad Sázavou

Poslední část sobotní Talk Show uzavřela nejsilnější sestava – házenkářský kvartet bratrů Dolejších, Martin Kovařík a Petr Linhart

Jiří Dolejší | HBC Ronal Jičín – Martin Kovařík | HBC Ronal Jičín – Aleš Dolejší | Sokol Nové Veselí – Petr Linhart | Talent tým Plzeňského kraje

Oddíly Jiskry vyslaly do sportovního světa řadu nadaných talentů. Protože letošní téma Barevného města byl POHYB, další novinkou 4. ročníku bylo sobotní interview s některými z nich. Viděli a slyšeli jste celkem 10 sportovců, kteří buď dosáhli, stále dosahují skvělých výsledků nebo je největší mety teprve čekají. Na sportovce, kteří dělají své pokroky pod vedením zkušených trenérských legend, zdokonalují své dovednosti ve vyhlášených českých klubech či posouvací své limity v národních reprezentacích. Debaty vedl zkušený moderátor Pavel Vrzáček.
„Táhle Jiskra, ta to válí, tá Vám jich tam nakutálí….
Poslední část sobotní Talk Show uzavřela nejsilnější sestava – házenkářský kvartet  bratrů Dolejších, Martin Kovařík a Petr Linhart.

Jirka Dolejší je další úspěšný odchovanec zručské házené, úspěšně nás reprezentoval v mládežnických kategoriích. Novoveselkou házenou pomohl dotáhnou až do extraligy a třetím rokem je oporou týmu HBC Jičín. Rád jezdí na kole, jeho zálibou jsou šipky a jednou by se chtěl podívat na Velkou cenu Formule 1.

Aleš Dolejší je stejně jako jeho starší bratr odchovancem zručské házené. Ve 13 letech začal naplno hrát za tým Nové Veselí, kde působí dodnes. Během letošní sezóny podepsal smlouvu s A-týmem a je připraven za něj v plné síle nastoupit. Mimo házenou ho baví hlavně cyklistika, ale nepohrdne žádným jiným sportem.

Martin Kovařík začal hrát v 7 letech a přes mini a žákovské kategorie se také dostal do týmu Nového Veselí, kde si zahrál I. ligu a poté dostal šanci v pražském Chodově, kde odehrál 2,5 roku. Do extraligy v dresu Jičína už to pak byl jen kousek. Martin hraje rád tenis, beach volejbal a je to mistr v kuchyni

Petr Linhart přišel do Plzně jako velký talent ze Zruče nad Sázavou. Levoruký sportovec se hned v první sezoně stal Objevem extraligy, z pravého křídla se postupně přeškolil na „ostrou“ spojku. V roce 2009 byl na týdenních testech v nejlepší soutěži na světě, bundeslize, konkrétně v THW Kiel. 2015 okusil atmosféru světového šampionátu v Kataru. S Plzní získal tři mistrovské tituly – 2014, 2015, 2016, poté zamířil do Francie – Fenix Toulouse. Po jediné sezoně se stěhoval do německého HCS 2000 Coburgu, jenže tam začalo velké trápení. Už po půl roce si v přípravném utkání proti Aue poranil koleno a následovala dlouhá pauza. Celkem třikrát musel na operaci, ostrý zápas nehrál dva a půl roku. 2020 se Linhart vrátil zpět do Plzně. Český házenkář Petr Linhart je po letech strávených v cizině rád, že je zpátky doma v Plzni, kde má dvouletá dcerka Sofie a maličký Nicolas blízko k babičkám a dědečkům. (jar, jot – foto: Josef Tůma, archivy Jiřího Dolejšího, Aleše Dolejšího, Martina Kovaříka, Petra Linharta)

FOTOREPORTÁŽ NA RAJČETI ZDE: (kliknout na foto, poté prohlížet pomocí šipek nebo dát foto v levém horním rohu na celou stránku a spustit prezentaci)

Facebook Comments

Napsat komentář