HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Amatérský sport od pondělí: venku do 20 lidí, dovnitř se dál nesmí

Amatérští sportovci mohou díky mimořádným opatřením resortu od pondělka 12. dubna sportovat pod širým nebem v počtu do dvaceti lidí bez jakýchkoli omezení, dovnitř se nesmí

Amatérský sport od pondělí: venku do 20 lidí, dovnitř se dál nesmí

Amatérskému sportu se částečně otevírají zabouchnuté dveře. A to navzdory tlaku mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) pod vedením epidemiologa Petra Smejkala, která varuje mimo jiné před setkáními dvaceti lidí venku.

„Je potřeba se na to podívat nejen v korelaci s odbornými stanovisky, ale i v korelaci s jednotlivými zákonnými opatřeními. My jsme se snažili omezit jenom to, co více méně omezit lze podle pandemického zákona,“ uvedl Arenberger. „Pandemický zákon nám neumožňuje dělat zásadní omezování, co se týče shromažďování osob. Kdybychom řekli, že dovolíme jen kontakt tenistů na kurtu, tak nám to právníci velice brzo rozorají a řeknou, co na tom ministerstvu blbnou.“

Nouzový stav v Česku po víc než půl roce skončí v neděli a od pondělí se politici musí řídit pandemickým zákonem. Podle Arenbergera tak mohou venku sportovat skupiny až dvaceti osob, bez využití vnitřních sportovišť či šaten.

„Prostě může dvacet lidí pobíhat po hřišti,“ řekl Arenberger.

Ministr však zpochybnil právní výklad České unie sportu i Národní sportovní agentury, podle kterého můžou od pondělí na základě mimořádných opatření sportovat i členové sportovních klubů, které mají formu spolku, v maximálně desetičlenných skupinách i uvnitř.

„Ve vnitřních sportovištích můžou sportovat pouze osoby v rámci výkonu zaměstnání, znamená to, že to jsou profesionální sportovci. Amatérští sportovci tedy nemohou využívat vnitřní sportoviště, ani v rámci spolkové činnosti. To je výklad našeho právního odboru,“ uvedl Arenberger. (ah)

Facebook Comments

Napsat komentář