HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Amatérské a mládežnické soutěže házené jsou pro sezónu 2020/2021 zrušeny

Amatérské a mládežnické soutěže házené jsou pro sezónu 2020/2021 zrušeny

Exekutiva ČSH rozhodla na jednání dne 30. března 2021 o zrušení soutěžního ročníku 2020/2021 v amatérských a mládežnických soutěžích. Důvodem je přetrvávající nepříznivá pandemická situace a vládní opatření.

 
Český svaz házené pracoval v uplynulých měsících s několika variantami soutěžních plánů tak, aby bylo možné regulérně odehrát alespoň dílčí část amatérských a mládežnických soutěží. V reakci na aktuální vývoj epidemické situace a prodloužení vládních opatření však Exekutiva ČSH s definitivní platností 30. března rozhodla o zrušení soutěžního ročníku házené, s výjimkou nejvyšších profesionálních soutěží mužů a žen.
 
„Naším hlavním zájmem je ochrana zdraví sportovců. Po téměř šestiměsíční herní a tréninkové přestávce je potřeba minimálně pětitýdenní společná příprava týmů, aby nedocházelo ke zraněním. Na tu už bohužel není prostor, soutěže musí podle legislativního řádu ČSH skončit do 30. června,“ vysvětlil situaci prezident ČSH Ondřej Zdráhala.
 
„Plán na dohrání soutěží „Covid 3“ počítal s dokončením alespoň podzimní části soutěží a jejich pokračováním v 17. a 18. kalendářním týdnu. Z důvodu prodloužení nouzového stavu až do 11. dubna 2021 plán bohužel nemůžeme realizovat. Současná situace navíc nedává naději na zlepšení. S prodloužením nouzového stavu se samozřejmě prodloužila i platnost protiepidemických opatření, která neumožňují dětem a neprofesionálům trénovat,“ doplnil okolnosti rozhodnutí Exekutivy ČSH její člen Radek Beneš.
 
ČSH se nyní ve zbývající části sezóny zaměří na dvě klíčové oblasti. „První je návrat dětí k organizovaným a pravidelným formám přípravy tak, jak to budou umožňovat protiepidemická opatření. Ve spolupráci s dalšími kolektivními sporty jednáme o možnosti tréninku družstev a sehrání přátelských utkání alespoň na venkovních hřištích,“ představil nastínil plán na nadcházející týdny Zdráhala s tím, že Český svaz házené v uplynulých dnech představil dvojici projektů věnovaných mládeži: „Už tento čtvrtek startuje seriál Live tréninků s Tréninkovými centry mládeže, který je určen nejen pro kategorie minižáků a mladšího žactva. A krajští manažeři v jednotlivých krajích postupně spouští projekt mládežnické On-line ligy, který se ze Středočeského kraje úspěšně rozšiřuje i do dalších regionů.“
 
Druhým tématem v oblasti soutěží je pak příprava soutěžního ročníku 2021/2022, přičemž struktura soutěží (počet účastníků či účastnická družstva) může být upravena na základě přihlášení týmů do jednotlivých soutěží. Probíhat budou rovněž jednání o podmínkách a omezeních, za kterých bude možné uskutečnit letní přípravu. (ČSH)

Facebook Comments

Napsat komentář