TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Aleš Dolejší vsítil za reprezentaci juniorů pět gólů Bulharsku

Junioři ČR slaví druhou výhru a vedou skupinu A, Aleš Dolejší skóroval pětkrát

Zruč nad Sázavou má na světovém šampionátu juniorů své zastoupení na levém křídle, je jím odchovanec oddílu házené Jiskry Aleš Dolejší (v současnosti hráč extraligy HBC Jičín)

Skvělý vstup do turnaje pokračuje. Junioři zvládli i druhé utkání proti nepříjemnému domácímu Bulharsku (26:23) a ve skupině mají už čtyři body. Poslední utkání skupiny sehraje národní tým proti Lotyšsku (7. 6., 17:00).

Varna (Bulharsko) – Skóre otevřel domácí Nikolay Genov, Češi ale slepenými góly Martina Rakouského a Davida Mazurka poslali skóre na svou stranu. V 16. minutě po brance Matouše Kolečkáře vedl národní tým už o čtyři branky – 9:5. Bulharsko se zásluhou tref Bozhidara Simeonova a Genova udržovalo ve hře.

Dramatickou koncovku prvního poločasu nakonec reprezentace ustála, přestože domácí sahali po vyrovnání. Na 12:10 zvýšil v čase 29:41 Martin Rakouský a za stejného stavu se oba celky rozcházely do šaten.

Zkraje druhé půle zvýšil Adam Tomášek, ve 39. minutě se však po další brance Genova dostali Bulhaři na dostřel jediné branky. I tentokrát Češi zlom utkání ustáli. Prosadil se Mathias Choleva, pak znovu Tomášek. Koncovku utkání navíc národní tým ustál, když na 25:21 a následně i 26:22 upravoval Aleš Dolejší. Na druhé straně sice ještě odpověděl Mihael Ivanov, víc už se ale nestalo. Junioři vyhráli i druhé utkání ve skupině A, Bulharsko porazili 26:23.

„Pod dojmem prvního zápasu mělo jít o povinné vítězství. Nakonec bylo hodně vybojované, stálo nás to dost sil. Jsme rádi za dva body, posílají nás v tabulce pořád nahoru. Chceme ve skupině vítězit, mít šest bodů a být ve výhodné pozici,“ komentoval trenér Pavel Pauza s jasným dovětkem. „Jsem spokojen s body, určitě ne s výkonem. Našlo by se množství věcí, které musíme zlepšit. S vědomím toho, že hůř hrát už nemůžeme se připravit na Lotyšsko.“

Česko – Bulharsko 26:23 (12:10)

Česko: Bartoš, Grabemann – Choleva (6), Rakouský J., Rakouský M. (6), Mořkovský, Bajer, Dolejší (5), Havran, Sova (1), Mazurek (4), Galia, Tomášek (3), Kolečkář (1), Ježek, Rumian

Bulharsko: Petrov, Stefanov – Hasan, Valentinov (1), Iliev, Husein, Kovatchki, Genov (5), Mladenov (1), Gachev, Nikolov Y., Nikolov A., Simeonov (5), Krastev (1), Ivanov (10), Penkov (jot, čsh – ilustrační foto: Hana Vrbková)