HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Aleš Dolejší, odchovanec Jiskry, v přípravě na EHF Championship hráčů do 19 let v Bulharsku

 

Odstartovala příprava na EHF Championship hráčů do 19 let v Bulharsku, tým se sešel v Nymburce

Aleš Dolejší, hráč Nového Veselí a odchovanec zručské Jiskry, byl nominován na přípravný kemp v Nymburce

Nymburk – Český reprezentační výběr hráčů do 19 let tak v létě čeká EHF Championship hráčů do 19 let v Bulharsku. Tým už do tohoto klání povede trenér Pavel Pauza, který v minulé sezóně vedl výběr starších házenkářů. „Ročníky 2000 a 2001 to odnesly nejhůře. Poslední akci jsme s těmito hráči absolvovali v lednu 2020 a oni pak z juniorské reprezentace odešli bez jakékoliv vrcholné akce, velkého mezinárodního turnaje. To je pro nás všechny velmi nepříjemná situace a hráči přišli o kus zkušeností,“ mrzí netradiční „rozloučení“ se svěřenci trenéra Pavla Pauzu.

Ten už se teď koncentruje na přípravu jejich nástupců, kteří nastoupí v létě právě na EHF Championship, kde budou bojovat o případný postup na EHF EURO 2022 pro sebe i své nástupce v dorostenecké kategorii. „Ročníky 2002 a 2003 měly v rámci nepříjemné covidové situace tu výhodu, že řada z nich se dokázala prosadit v jediné probíhající soutěži – extralize. A někteří – jako třeba hráči Zubří – dostávali skutečně velkou příležitost. Kluci, kteří jsou teď pozvaní na kemp, jsou především ti, kteří mohli pracovat v rámci extraligy. To je samozřejmě poněkud znevýhodňuje ty hráče, kteří tu příležitost neměli, ale celá tato situace je hodně nestandardní,“ vysvětluje Pauza.

Nominace pro přípravný kemp v Nymburce

Bajer Pavel (HC Zubří), Bartoš Patrik (SKP Frýdek-Místek), Bolehovský Jan (TJ Dukla Praha), Dolejší Aleš (TJ Sokol Nové Veselí – odchovanec Jiskry Zruč nad Sázavou), Doškář Daniel (HBC Jičín), Fiala Štěpán (HC Zubří), Halíček Robert (TJ Sokol Nové Veselí), Havran Matěj (HC Zubří), Chmela Tomáš (HC Zubří), Choleva Mathias (SKP Frýdek-Místek), Ježek Zdeněk (TJ Dukla Praha), Kaplan Leonard (Talent Plzeň), Mazurek David (HC Zubří), Mořkovský Lukáš (HC Zubří), Patzel Jonáš (HC Dukla Praha), Rumian Jakub (TJ Cement Hranice), Široký Petr (HCB Karviná), Thorovský Šimon (HBC Jičín)

Náhradníci: Čepica Karel (HC Zubří), Hůla Tomáš (HBC Jičín), Chotěborský Pavel (Lovci Lovosice), Mareček Tomáš (TJ Sokol Nové Veselí), Michálek David (HC Zubří), Rakouský Jiří (TJ Dukla Praha), Rakouský Martin (TJ Dukla Praha), Sedláček Ondřej (Sokol Šťáhlavy), Ševčík Jan (TJ Sokol Nové Veselí), Vojtela Jiří (TJ Dukla Praha), Voleník Ondřej (SKP Frýdek-Místek) (Česká Házená, jot – foto: Česká Házená)

Facebook Comments

Napsat komentář