Za druholigovou Spartu Kutnou Horu hrají zručští házenkáři Lukáš Kafka, Martin Felis a Jan Šveněk

HÁZENÁ MUŽI – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | SPARTA KUTNÁ HORA S HRÁČI JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU LUKÁŠEM KAFKOU, MARTINEM FELISEM A JANEM ŠVEŇKEM

V neděli podvečer podal v druholigovém utkání kutnohorský tým mužů výborný výkon, hlavně v prvním poločase. Nakonec zvítězil o šest branek a zaslouženě si do tabulky připsal oba body

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Kutná Hora – V neděli 24. září měl tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu mistrovské utkání 2. kola 2. ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal od 17 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici nepříjemného soupeře z Vysočiny – tým TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Martin Felis nebyl v nominaci.

První poločas odchytal znamenitě Šimáně, na začátku druhého ze čtyř střel 4x inkasoval, celkově si však připsal 11 zákroků a měl skvělou úspěšnost 55 %. Zbývajících cca 25 minut 2. poločasu odchytal také velmi dobře Filip, ten si připsal 9 zákroků a měl výbornou úspěšnost 42,9 procent.

Sparta začala nedělní utkání výborně, v 9. minutě vedla 3:0 a první branku inkasovala až ve 13. minutě, kdy hosté snížili na 3:1. V dalším průběhu prvního dějství si však nadále udržovala 2-3 brankové vedení, na začátku 16. minuty byl stav 5:3. Poté však v rozmezí 17. – 25. minuty nasázela hostům 6 branek v řadě a rázem její náskok narostl na 11:3. A také v závěru poločasu měla více ze hry a do kabin poté odcházela s výrazným a zaslouženým vedením o 9 branek v poměru 14:5. Sparta odehrála parádní 1. poločas a brankář Šimáně měl dokonce exelentní úspěšnost 68,75 %.

Střelecky se opět nejvíce prosazoval Pešek, autor 8 branek, výborně si vedl také mladý pivot Šveněk, který se ze 4 pokusů z brankoviště nemýlil.

Sparta Kutná Hora – Jiskra Havlíčkův Brod 27:21 (14:5)

A jak se dařilo jednotlivým hráčům v útoku? Tři byli 100 % – Šveněk 4-4, D. Polívka 2-2 a Ishchenko 1-1, velmi dobrou Klouček 5-3, Pícha 5-3 a Pešek 14-8, dobrou Kafka 4-2, Novák 6-3, slabou Falge 3-1 a nulovou Valeš 2-0.

Sestava a branky: Filip, Šimáně – Pešek 8, Šveněk 4, Klouček 3, Novák 3, Pícha 3, Kafka 2, D. Polívka 2, Falge 1 a Valeš. Trenéři: Falge Jan – Pícha Jiří.

Statistiky: napomínání: 0 – 0, vyloučení: 4 – 7, sedmičky: 3/1 – 3/2, rozhodčí: Lehký – Novotný, diváci: 58.

11. Dolní Cerekev 2 0 0 2 55:77 0

Další program: Ve 3. kole 2. ligy mužů JV-Čechy zajíždí tým Sparty Kutná Hora do Úval, kde v sobotu 30. září nastoupí od 17 hodin ve sportovní hale tradičního středočeského rivala – týmu TJ Sokol Úvaly. (Petr Vobořil, Josef Tůma – foto: Jolana Čábelková, Kateřina Tůmová)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)