Na turnaji se střelecky dařilo zručskému Matěji Bělinovi, autoru patnácti branek a nejlepšímu střelci turnaje

HÁZENÁ MINIŽÁCI 6 + 1 – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | Vítězem turnaje Poex Cupu 2023 se stalo družstvo HBC Strakonice, Jiskra skončila na šestém místě

Velké Meziřičí – Ve zdejší sportovní hale se uskutečnil 4. února  přípravný přátelský turnaj v házené minižáků 6 + 1 – Poex Cup 2023. Hrací doba 1 x 12 minut (mezi utkáními 3 minutová přestávka), s míči velikosti 0. Hrála se šestková házená na celé hřiště tentokrát místo miniházené, typické pro tuto kategorii.

Účastníci turnaje: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, Velké Meziřičí černí, Velké Meziřičí červení, Sokol Chrudim, Sokol Hostěrádky-Rešov, Spartak Sezimovo Ústí, HK Ivančice, HBC Strakonice

Herní systém: Byly dvě skupiny po čtyřech účastnících. Dle umístění ve skupině hrály do kříže podle pořadí proti celku z druhé skupiny. Poté následovala utkání o celkové umístění.

Výsledky Jiskry ve skupině B:

Jiskra Zruč nad Sázavou – Sokol Velké Meziřičí červení 11:7, branky Jiskry: Vorlíček 5, Bělina 5, Tlach 1

Jiskra Zruč nad Sázavou – HK Ivančice 4:7, branky Jiskry: Hrabánek 2, Vorlíček 1, Bělina 1

Jiskra Zruč nad Sázavou – HBC Strakonice 6:8, branky Jiskry: Hrabánek 4, Bělina 2

Tabulka skupiny A: 1. Velké Meziřičí černí, 2. Sokol Hostěrádky-Rešov, 3. Spartak Sezimovo Ústí, 4. Sokol Chrudim

Tabulka skupiny B: 1. HBC Strakonice, 2. HK Ivančice, 3. Jiskra Zruč nad Sázavou, 4. Velké Meziřičí červení

Utkání o umístění:

O 5. – 8. místo:

Jiskra Zruč nad Sázavou – Sokol Chrudim 7:4, branky Jiskry: Vorlíček 3, Bělina 3, Klečák 1

O 5. – 6. místo:

Jiskra Zruč nad Sázavou – Spartak Sezimovo Ústí 4:7, branky Jiskry: Bělina 4

O 3. – 4. místo: Sokol Hostěrádky-Rešov – HK Ivančice 4:5

Finále: HBC Strakonice – Velké Meziřičí černí 8:3

Celkové pořadí: 1. HBC Strakonice, 2. Velké Meziřičí černí, 3. HK Ivančice, 4. Sokol Hostěrádky-Rešov, 5. Spartak Sezimovo Ústí, 6. TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, 7. Velké Meziřičí červení, 8. Sokol Chrudim

Všechny celky obdržely věcné ceny, týmy na prvních třech místech poháry a medaile, byl oceněn nejlepší hráč, střelec a brankář turnaje.

Individuální ocenění:

Nejlepší brankář: Jonáš Peterka (Sokol Velké Meziřičí)

Nejlepší hráč: Mirek Pechlát (HBC Strakonice)

Nejlepší střelec:  Matěj Bělina (Jiskra Zruč nad Sázavou) – 15 gólů

Sestava a branky Jiskry (32): Jakub Jakl, Josef Jakl, Matěj Tlach 1, František Klečák 1, Kryštof Hrabánek 6, Aleš Altman, Daniel Strejcovský, Matěj Bělina 15, Matěj Málek, Kristán Mareček, Dominik Kubín, Václav Vorlíček 9, Lukáš Chaloupka, Michal Havránek. Trenéři: Jindřich Pustka, Karel Růžička.  (Josef Tůma – foto: Karel Růžička, Michal Havránek)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)