V prvoligovém starším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Jan Tůma

HÁZENÁ STARŠÍ DOROST – ZPRAVODAJSTVÍ  – FOTO | SOKOL NOVÉ VESELÍ S HRÁČEM JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU JANEM TŮMOU

Domácí tým bohužel nedokázal využít několik šancí na odskočení ve skóre. V poslední minutě dokázal novoveselský tým vyrovnat na 30:30. Bohužel smolná poslední situace přinesla gól soupeři a domácí tým tak těsně prohrál o jednu branku.

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Nové Veselí – Prvoligové dorostenecké sehrály v sobotu 1. dubna 2023 zápasy v rámci 21. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě proti týmům HC Zubří. Program tentokrát zahájili starší dorostenci. Zápas, ve kterém proti sobě nastoupily aktuálně dva nejlepší celky tabulky, přinesl skvělý a napínavý zápas až do posledních sekund. Domácí tým bohužel nedokázal využít několik šancí na odskočení ve skóre. V poslední minutě dokázal novoveselský tým vyrovnat na 30:30. Bohužel smolná poslední situace přinesla gól soupeři a domácí tým tak těsně prohrál o jednu branku. Mladší dorost doplněný řadou starších žáků bojoval proti favorizovanému soupeři. Bohužel chyby a neproměněné šance trestal soupeř velmi efektivně. Domácímu týmu zápas vůbec nevyšel a doma bohužel prohrál.

Ve starším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Jan Tůma.

Starší dorost:

Sokol Nové Veselí – HC Zubří 30:31 (15:16)

Sestava a branky Nového Veselí: Dufka, Doležel – Popela 7/1, Flajsar 5/2, Da. Dlouhý 5, Honc 3, Horáček 3, Navrátil 3, Ogoun 2, Říha 1, Jochman 1, Chvátal, Duroň, Svoboda, J. Tůma, Musil.

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Dle předpokladu zápas o první místo s hostujícím HC Zubřím začal ve vysokém tempu a hodně se jiskřilo od samého začátku. Kluci hráli výborně a předváděli skvělou házenou, což musím přiznat, že se hrálo perfektně a velmi ostře na obě strany. Skóre se přelévalo plus mínus jedna až dvě branky jednou pro nás, jednou pro soupeře, nahoru dolů a bylo se prostě na co dívat. Poločas skončil po velmi vyrovnaném boji jednobrankovým vedením pro hostující tým ze Zubří. Ve velmi vysokém nasazení se pokračovalo i ve druhé půli, kde jsme se i podle statistik zlepšili hodně na obraně a dařilo se nám soupeře tlačit až do pasivity, kterou jsme bohužel neuměli využít, a dostali jsme pár zbytečných gólů. Celý tým hrál na hraně svých možností a předváděl úžasnou házenou. Na všech postech se vystřídali všichni hráči a jsem moc rád, že tak velmi těžký zápas zvládali do jednoho kluci bez toho, aby bylo poznat nějaký pokles koncentrace a nasazení. Jsem velmi rád, že všichni odehráli zápas skvěle, ale zápas jsme si bohužel prohráli v závěru sami svými technickými chybami, neproměněnou sedmičkou a brejkem. Nemluvě o opakovaném nepokrytí střelce z dálky, když už mu nic než střelba po pasivitě nezbývá, což jde na vrub i brankářům. Nicméně prohra o jednu branku je pro nás po předvedeném výkonu velmi krutá a bolestivá, takový je bohužel sport. Každopádně klukům za předvedený výkon děkuji a jsem rád, že ukázali, co v nich je. Každopádně pokračujeme dál a budeme šlapat naplno i v dalších zápasech, i když to první místo v tuto chvíli nemáme tak úplně pevně ve svých rukou. Také nemohu opomenout poděkování fanouškům, kteří nás přišli podpořit a vytvořili skvělou ohlušující atmosféru, hodnou finále.“